5. května 2015

Putování za kytičkami...
      Miluji naši malinkou zahrádku. Každý den doufám, že si dáme kávu venku. Jenže..... buď strašně fouká nebo je ukrutná zima nebo prší nebo nestíháme nebo už je tma nebo se "někomu" (rozumějte manželovi) nechce nebo je vedro a dusno (zrovna dnes) nebo "někdo" (např. já) vytuhne v obýváku pod dekou při sledování toho nejzajímavějšího dokumentu. :-)
     To ale vůbec nevadí, můj čas přijde a já si budu užívat to kouzlo zeleně, ptačího cvrlikání a kytiček. A protože můj muž patří dozajista k těm nej chlapům na světě, připravil mi letos onu v nadpisu zmiňovanou cestu po zahradnictvích. Dostal veeeeeelikou pusu.

Za jeden den jsme objeli sedm, ano, čtete dobře, sedm různých "kytkynářství" napříč východními Čechami, abychom moje růžové blaho nakonec nakoupili téměř vše v tom posledním. Klasika. Ale to pokochání, no co vám, kytkomilkám, budu povídat. Koncentrované kouzlo:
       Takže: byli jsme tu i tam i onde....
http://www.azgarden.cz/

http://www.zahradnictvi-dubany.cz/

http://www.zahradanechanice.cz/

http://www.zahradymatty.cz/rs/

http://www.johnzc.cz/default.aspx

http://www.zahradnictvi-fleglovi.cz/

http://www.zahradnictvistastny.cz/

Tak můžete mrknout pro inspiraci na odkazy nebo se jen potěšit jako já obrázky z Pinterestu:

www.pinterest.com/manami4/outdoor/
Přeji vám krásné májové dny,

Klárka

12 komentářů:

 1. Ach Klárko, jak ti rozumím. Dnes jsem u nás na tržnici zase jukala do bedýnek s kytičkami a už mám zasazené surfínie několika barev. A to se prosím letos DRŽÍM zuby nehty vlastního rozhodnutí, že opravdu jen pomálu...
  Tak uvidím.
  A kytkomilky - to se mi moc líbí.
  Měj se krásně.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedeme holt na stejné vlně, to je fajn.
   Tak pa a měj se! Klárka

   Vymazat
 2. Klárko, fotky jsou moc krásné a za tour po zahradnictvích si kávu zasloužíte oba :o)
  Někdy není lehké najít to, co potřebujeme :o) a to prý je všechno...
  Měj hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko děkuji, jj je to jak říkáš.
   Přeji krásné dny, Klárka.

   Vymazat
 3. Milá Klárko , rozumim ti velice dobře . Kytky jsou moje láska a každoroční nájezdy do zahradnictví si moc užívám . Nemusím ovšem jezdit po celém kraji . Mám to štěstí , že to nej nej zahradnictví mám jen pár km. Až pojedete kolem určitě se stavte aspoň podívat do zahradnictví ,, u Kopřivů " v Šebrově . Prošla jsem kde co , ale toto nemá konkurenci :))) , Šárka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No Šárko, mluvíš mi z duše! V Šebrově to "důvěrně" znám. Zrovna dneska tam máme namířeno! To jsou ale náhodičky! Tak pa pa, Klárka.

   Vymazat
 4. No tak to máš velmi tolerantního a klidného muže, že to vydržel!!!to můj muž by vydržel tak hodinu a už by byl hotový..Pa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzdyť píšu, že je to ten nej. :-) No, sem tam bych ho i uškrtila, ale kytičky on naštěstí podporuje. Měj se fajn, Klárka.

   Vymazat
 5. Klárko,
  souhlasně přikyvuji. Každý den doufám, že si dám kávu venku, ideálně ráno, klidně ještě v pyžamu.
  Ale hezky bylo hlavně v době, kdy jsem byla v práci :)

  Pokud se ráda inspiruješ, pak doporučuji internetové zahradnictví www.havlis.cz
  Chodím tam skoro každý den, procházím fotky a plánuji co a kam dát. Další den už mám zase jiné nápady, takže ve finále objednávám třeba jen jednou za rok :) Ale mají super nabídku i popis (je vidět, že to dělají s láskou).
  Krásný den,
  Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéééé, Martinko, moc děkuji za inspiraci. Jsi hodná,že se podělíš. Jak bude chvilinka, hned na to juknu.
   Měj se báječně, Klárka.

   Vymazat
 6. Obdivuji vašeho manžela, ten můj minule zvládl jen dvě zahradnictví a myslím, že to byl jeho limit :-) Původně jsem jen pro inspiraci koukla na odkazy, ale zjistila jsem, že to není jen pro inspiraci, že jste jezdila po zahradnictvích, která jsou za humny a některá co by kamenem dohodil - pocházím z Vamberka a nečekala bych, že ho uvidím na oblíbeném blogu! Takže moc děkuji za odkazy, dokonce jsem to v Ústí vůbec neznala, ale už plánuji návštěvu. Jinak v tomto okolí mohu ještě doporučit http://www.zahradnictvichocen.cz/cs sice ne vždy je obsluha skvělá a manžel tam kvůli ní nechce jezdit, ale výběr rostlin je skvělý!

  OdpovědětVymazat
 7. Klárko,
  to jste musela být jak ve snu. Zcela Vás chápu, rozumím. Nádherné. Manželovi velkou pochvalu.
  Krásné dny
  Katka ze ZEMĚ ZA DUHOU ♥

  OdpovědětVymazat